Riječanke uzvratile Samoborkama za jedini prvenstveni poraz

RIJEKA – Centar Zamet. Gledatelja 50. Suci - Dorijan Pešutić (Matulji) i Marko Prpić (Kostrena). Delegat: Branko Pavković (Ogulin).

ZAMET: Mraković, Strukar, Perčić Bahtiri, Blažić 2, Mršić 4, Nekić 1, Rajković, Tabar 7 (5), Pleša, Nikolić, Pleše 5, Stanić 2, Jukan 2, Visković 2, Đuzel, Masnić 5 (1)

TRENER: Dragutin Žiljak

SAMOBOR: Budan, Husnjak, Belanić 3, Brakus 1, Švigač 2, N. Kovač 2 (1), Kozlovec 5 (1), Katanec 5, Kanceljak 4, E. Kovač 1, Brdarić 1

TRENER: Zoran Žitković

SEDMERCI: Zamet 7 (6), Samobor 3 (2)

ISKLJUČENJA: Zamet 6 minuta (Mršić 2+2, Stanić), Samobor 8 minuta (Belanić 2+2, Brakus, Katanec)

IGRAČICA UTAKMICE: Silvija Masnić

Riječanke su uzvratile Lavicama za dosad jedini prvenstveni poraz, na svom su terenu bez većih problema upisale novu pobjedu.

Veći dio prvog poluvremena igračice trenera Žiljka vodile su, a razlika se pri samom kraju prvog dijela popela na + 4 (28' – 12:8). S takvom prednošću domaćih otišlo se i na odmor i bilo je pomalo iluzorno očekivati da Samoborke mogu napraviti veliki rezultatski preokret u drugom dijelu.

Štoviše, odmah u nastavku ekipa Zameta povećala je prednost, a u 42. minuti na semaforu je već velikih + 8 (22:14). Do kraja su Lavice uspjele tek ublažiti poraz…

Sportski treba priznati, lider je u ovom trenutku bolja ekipa, no pred igračicama trenera Žitkovića je iznimno značajan susret u kojem zasigurno moraju tražiti bodove – u Samobor stižu gošće iz Opatije bajne, ekipa Liburnije…